Що таке кромкування?
Содержание:
Кромкування – це технологія обробки торців плитного матеріалу (МДФ, ДСП та ін.) спеціальною захисною кромкою. Метод не лише дозволяє захистити плити від негативного впливу зовнішніх факторів, а й робить їх більш привабливими. Існує багато видів кромок, у кожного з яких є свої особливості та переваги. Розглянемо основні з них.
Різновиди кромок
Меблева кромка – смужка матеріалу, який фіксується на торці обрізаного краю плити. Вона виконує захисну та естетичну функції.
Кромка ПВХ
Одним з найбільш оптимальних варіантів кромок вважається полівінілхлорид. Від дуже часто використовується при обробці торця ДСП плит. Популярність цього матеріалу обумовлена його експлуатаційними властивостями:
- високі показники зносостійкості, завдяки чому матеріал зможе прослужити дуже довго;
- здатність витримувати значні температурні перепади;
- стійкість до займання;
- високі показники стійкості до впливу вологи та дії різних хімічних речовин.
Недоліком ПВХ кромки є неможливість досягти ідеального глянцю поверхні. Але в багатьох випадках цей показник не є критичним.
Кромка АБС
Матеріал представляє собою різновид пластику, він є більш екологічним та міцним у порівнянні з кромкою з полівінілхлориду. Його використовують при виробництві різних видів меблів, у тому числі й тих, що повинні мати високі експлуатаційні характеристики. Основними перевагами кромок АБС є:
- привабливий зовнішній вигляд та насичені кольори, що не тьмяніють навіть при тривалій дії сонячних променів;
- гладка поверхня;
- стійкість до деформації, ударів, міцність, завдяки чому матеріал є довговічним;
- екологічна безпечність завдяки відсутності шкідливих випарів.
Єдиним недоліком цього виду матеріалу є його вартість – у порівнянні з іншими видами кромок він коштує дорожче, однак це можна пояснити його відмінними експлуатаційними характеристиками.
Меламінова кромка
Цей матеріал є найбільш дешевим, але і його експлуатаційні характеристики теж менш привабливі. Для виготовлення меламінової кромки використовують спеціальний папір, просочений меламіновими смолами та зовні покритий шаром лаку. Така плівка може мати величезну гаму відтінків та різноманітний декор.
До переваг меламінової кромки варто віднести:
- великий вибір забарвлень та дизайну;
- простота використання завдяки тому, що її наклеювання не вимагає використання спеціального обладнання;
- мінімальна вартість.
Однак меламінова кромка має ряд недоліків, серед яких виділяють:
- мінімальна товщина плівки (не більше 0,6 мм);
- незначні показники опірності до механічної дії;
- ненадійний захист плити від впливу вологи.
Для чого потрібне кромкування?
Кромкування дозволяє замаскувати торець плити шляхом наклеювання на нього тонкої декоративної плівки. Колір кромки обирається в залежності від основного відтінку матеріалу. Це дає змогу досягти привабливого зовнішнього виду поверхонь. Детальніше про кромкування та його особливості ви дізнаєтесь на сторінці https://ekoles.com.ua/kromkovanie/.
Окрім цього, кромка використовується з такою метою:
- Захист матеріалу від впливу вологи та пилу. Незважаючи на те, що для виготовлення плитного матеріалу використовується клей, його контакт з вологою може спровокувати пошкодження та деформацію готових меблів.
- Захист від плісняви та шкідливих комах. Структура плитного матеріалу має на поверхні своєрідні лусочки, які стають відмінним середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів. Кромкування здатне захистити матеріал від проникнення комах або плісняви.
- Захист від клею, який використовується для виготовлення плит. Окремі клейові складники можуть містити в собі токсичні речовини, які при випаровуванні здатні негативно впливати на людину, викликаючи алергічні та інші негативні реакції. Кромка здатна захистити від виділення токсичних речовин у приміщення.
Послуги з кромкування з використанням якісного матеріалу пропонує компанія ЕкоЛіс https://ekoles.com.ua/. При замовленні будь-якого плитного матеріалу з каталогу ви можете додатково замовити його порізку, кромкування, фрезерування або шпонування.